Wyzwanie #dompelendzwiekow – DZIEŃ 1

Serdecznie witam wszystkich, którzy postanowili podjąć ze mną muzyczne wyzwanie!

W ostatnim wpisie na Instagramie zachęcałam Was do świadomego odkrywania świata dźwięków, który – chcąc, nie chcąc – wypełnia nasze życie. Doświadczenie dźwięku jest przeżyciem zmysłowym, a to właśnie za pomocą zmysłów dziecko uczy się świata w pierwszej kolejności. Przywiązujemy dużą wagę do tego, żeby ćwiczyć pozostałe zmysły oraz zaspokajać potrzeby motorycznych naszego malucha, często jednak zapominamy o roli, jaką pełni dźwięk w rozwoju dziecka, praktycznie na każdym etapie jego drogi ku dorosłości.

Dom Pełen Dźwięków powstał po to, żeby edukować i inspirować. Przez 5 kolejnych dni będę wrzucać tutaj pomysły na konkretne aktywności muzyczne, a Waszym zadaniem, będzie przeniesienie tych aktywności w przestrzeń domową. Tam, gdzie dziecko czuje się pewnie i bezpiecznie. Tam, gdzie najlepiej może się rozwijać.

 

DZIEŃ 1

ZAPROŚ SWOJE DZIECKO DO TAŃCA

 

CEL: Rozwijanie w dziecku czynnego zaangażowania muzyką poprzez udział w zabawach tanecznych.

KORZYŚCI POZAMUZYCZNE: Wspomaganie dużej motoryki. Ćwiczenie koordynacji. Możliwość wyrażania swoich emocji. Budowanie bliskiej relacji z ludźmi z otoczenia. Możliwość odreagowania przeżyć z całego dnia. Solidny wyrzut hormonów szczęścia. Doskonała zabawa!  (a często również pójście spać dłuuugo przed normalnym czasem zasypiania).

JAK TO ZROBIĆ: Stwórz playlistę na YouTubie lub Spotify, albo włącz ulubioną płytę. A może masz gdzieś na pendrive playlistę, którą skrzętnie tworzyłeś w okresie studiów? Przypomnij sobie, do czego lubiłeś tańczyć ze swoją żoną/mężem w pierwszych latach małżeństwa. Pamiętasz? To były czasy!

A teraz… podziel się tym ze swoimi dziećmi. Zaproś swoją małą córeczkę do tańca. Pokaż swojemu synowi, jak tańczysz z jego mamą. A może znasz jakiś układ, który widziałeś podczas wieczornych animacji na wyjeździe do Bułgarii? Lub pamiętasz Wasz pierwszy weselny taniec? A może gdzieś po głowie chodzi Ci WASZA piosenka? Wiesz, ta której słuchaliście trzymając się za ręce i planując Wasze życie we dwoje. Wyszalejcie się za wszystkie czasy. W końcu mamy karnawał! Kto powiedział, że z dziećmi się nie da?

 

 

Na ilu piosenkach skończyliście? A może zabawa nie miała końca? Podzielcie się tym z innymi. Zaproście rodzinę, sąsiadów i znajomych. Zaproście inne dzieci. Zorganizujcie bal! Niech muzyka i taniec wypełnią Wasze domy. A jeżeli będziecie chcieli podzielić się tym, jak Wam idzie, w przestrzeni internetowej – nie zapomnijcie oznaczyć #dompelendzwiekow lub @dom_pelen_dzwiekow w Waszej relacji.

Tymczasem… do jutra! Czeka na Was kolejny dzień muzycznego wyzwania. Nie mogę się doczekać 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *